slider

PONUKA PRÁCE!

Od 9.6.2014 nájdete na www.smrecany.sk aktualizovaný PDF-dokument obsahujúci voľné pracovné miesta ponúkané ÚPSVaR Liptovský Mikuláš.

Vyhľadať článok v kategórii Naše spolky

 

Virtuálna výstava : Majster z Okoličného a gotické umenie Spiša okolo roku 1500

majster z okoličnéhoLab.SNG vytvoril webstránku Majster z Okoličného a gotické umenie Spiša okolo roku 1500, zameranú na umelecké dielne neskorého stredoveku a vzácne oltárne maľby z ich produkcie. Zachované diela ateliéru Majstra z Okoličného patria medzi najkvalitnejšie príklady oltárneho maliarstva v strednej Európe. Anonymný majster spolupracoval s významnými spišskými sochármi vrátane Majstra Pavla z Levoče, no jeho tvorba ostáva pomerne neznáma – tak doma, ako aj v zahraničí.

 

Webstránka, vytvorená k rovnomennej výstave v SNG, obsahuje štyri sekcie, v ktorých sa dočítate o pôsobení majstrovej dielne, procese tvorby oltárnych obrazov, ich ikonografii a najmä o majstrovom najvýznamnejšom diele – hlavnom oltári kláštorného kostola františkánov-observantov v Okoličnom. Kláštorný kostol v Okoličnom je najväčšou sakrálnou stavbou na Liptove a jeho výnimočnej architektúre je venovaná špeciálna sekcia. Webstránka je prepojená s Webom umenia a jednotlivé maľby a ich grafické inšpirácie si môžete jednoducho prezerať vo vysokom rozlíšení. Okrem výtvarných diel tu nájdete aj vložené video, audio a ďalší interaktívny obsah. Webstránka obsahuje taktiež virtuálnu prehliadku výstavy vo forme 360° panorám, prepojených s Webom umenia. Po označení konkrétneho diela v panoráme sa zobrazí jeho profil s podrobnými informáciami, kurátorským textom a funkciou zoom.

 

Odkaz na stránku web MZO: https://mzo.sng.sk/

Doplňujúce informácie - odkaz na výstavu senXskutočnosť: https://www.sng.sk/sk/vystavy/1064_majster-z-okolicneho-a-goticke-umenie-spisa-okolo-roku-1500

 
 
top