slider

PONUKA PRÁCE!

Od 9.6.2014 nájdete na www.smrecany.sk aktualizovaný PDF-dokument obsahujúci voľné pracovné miesta ponúkané ÚPSVaR Liptovský Mikuláš.

Vyhľadať článok v kategórii Naše spolky

 

NAJNOVŠIE PRÍSPEVKY

Beh a chôdza za zdravé srdce

nedeľa, 28 október 2018 00:00
Beh a chôdza za zdravé srdce
Dňa 29. septembra 2018 sa konal 1. ročník športového podujatia Beh a chôdza za zdravé srdce. Zraz účastníkov bol o 14,30 hod. a začiatok o 15,00 hod.. Súťažilo 62 účastníkov v 14 kategóriách. Boli aj kategórie mamičky s kočíkmi a Nordic walking (chôdza s paličkami) ženy. Najviac bola zastúpená kategória ženy do 50 rokov. Najmladší účastník Adamko Janičina mal 2,5 roka, najstaršia účastníčka bola 80 ročná Anna Mlynarčíková. Všetci dostali Účastnícky list, horalku a medailu. Ocenení za 1. - 3. miesto získali peknú kovovú medailu, ostatní sladkú Fidorkovú. Všetci ocenení dostali aj pekné darčeky. Za pomoci sponzorov, ktorým veľmi pekne ďakujeme, ich pripravili naše šikovné členky. Kým prebiehalo vyhodnotenie p. Zuzana Krajčušková Zadrabajová, inštruktorka Nordic Walking, prezentovala všetkým záujemcom túto ozdravujúcu športovú aktivitu, ktorá zapojí až 90% svalstva a deti zabavila prekážkovou dráhou z palíc, ktoré používajú na severskú chôdzu.
 
Text: Vierka Moravčíková

Jesenné aranžovanie

nedeľa, 28 október 2018 00:00
Jesenné aranžovanie
V sobotu popoludní, 27. októbra, pršalo a málokomu sa chcelo výjsť z domu. No tí, ktorí prišli medzi nás aby sa opäť dozvedeli niečo zaujímavé od Zuzky Furčákovej zo Smrečian určite nebanovali. Opäť sme spolu troška tvorili tento krát na jesennú tému. Keďže v jeseni si pripomíname našich blízkych, ktorí už nie sú s nami a navštevujeme miesta ich posledného odpočinku, Zuzka nám ukázala ako si z prírodných materiálov vyrobiť krásny venček, kahanček na sviečku či nádhernú kvetinovo-konárikovú kyticu. Dozvedeli sme sa aký užitočný pri aranžovaní môže byť mach, brečtan, makovice, machovka, šípky, konáriky s trnkami, vres, chryzantémy, kôra stromov a iné dary prírody. Bolo to veľmi príjemné, kreatívne popoludnie. Ďakujeme Zuzka!
 
Text a fotografie: Mgr. Iveta Kročanová
 
top